Ujawniono, ile pieniędzy otrzymał ojciec Rydzyk od ministerstw. Sumy są wręcz astronomiczne Przeciwnicy jego polityki są oburzeni

Portal onet.pl zajął się kontrowersyjną sprawą, jaką są pieniądze ofiarowane przez ministerstwa na rzecz ojca Tadeusza Rydzyka. Jego obrońcy powiedzą, że te pieniądze mu się należą, a przeciwnicy będą wytykać niepotrzebne wydatki.

Niech każdy we własnym zakresie oceni, gdzie leży prawda, powołując się na informacje, które ujawnił onet.pl

Od czego się zaczęło? Poseł Mariusz Witczak poprosił w zapytaniu poselskim o dane za okres od maja 2017 do maja 2018 roku. Chodziło mu głównie o to, aby wykazać, jakie było finansowe wsparcie dla instytucji wspieranych przez ojca Rydzyka: Telewizja Trwam, Radio Maryja, Fundacja Lux Veritatis oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Według tego, co udało się wyliczyć, na konto wszystkich instytucji przelano prawie 2,15 mln złotych Ministerstwa Sprawiedliwości

2,11 mln złotych ?z budżetu resortu Jarosława Gowina
835 tysięcy złotych ?z budżetu Ministerstwa Spraw Zagranicznych
738 tysięcy złotych ?z budżetu Ministerstwa Środowiska

Mniejsze kwoty pochodzą także z Ministerstwa Przedsiębiorczości czy Finansów.

Na co instytucje związane z postacią ojca Rydzyka potrzebowały takie kwoty?

W artykule na portalu onet.pl pojawia się kilka pozycji, które zostały sfinansowane ze wspomnianych wcześniej pieniędzy: zorganizowanie koncertu w Filharmonii Bałtyckiej, opłacanie wszelkich publikacji, emisja cyklu audycji na temat problematyki zanieczyszczenia środowiska p.t. „Coś wisi w powietrzu” w telewizji Trwam, opracowanie koncepcji merytorycznej konferencji naukowej i wiele innych.

Czy uważasz, że to słusznie zainwestowane pieniądze?

Źródło: wiadomosci.onet.pl | Fotografie: flickr.compl.wikipedia.org

Tekst pochodzi z: popularne.pl

Comments

Loading...