Prosty sposób na wypędzenie wszystkich pająków z domu. Wystarczy kilka kasztanów

Podobno pająki przynoszą szczęście, a jeśli unicestwimy to ośmionogie żyjątko pozbawiamy się szansy na radosne życie. Jednak wielu z nas nie lubi towarzystwa pająków, wręcz niektórzy panicznie się ich boją. Co w takim razie można zrobić, aby te stworzenia nie gościły w naszym domu?

Pogoda robi się coraz chłodniejsza, a pająki szukają schronienia w suchych i ciepłych miejscach, dlatego też częściej pojawiają się w naszych 4 kątach

Prosty sposób na wypędzenie wszystkich pająków z domu. Wystarczy kilka kasztanów
getreading.co.uk

Zanim jesienna aura całkowicie zagości w Twoim mieście warto przejść się na spacer i wśród pożółkłych liści poszukać kasztanów. Te brązowe owoce mogą posłużyć jako dekoracja w Twoim domu, ale przede wszystkim odstraszą pająki. Ten naturalny odstraszacz jest wyjątkowo skuteczny, wystarczy że umieścisz po kilka kasztanów w newralgicznych miejscach np. przy oknach, na parapecie oraz w kącie.

Jak to możliwe, że kasztany odstraszają pająki?

Tajemnica tkwi w ich zapachu. Delikatny aromat tych orzechów sprawia, że pająki natychmiast tracą ochotę pojawienia się w kątach czy na ścianach Twojego mieszkania. Jeśli chcesz, żeby ta metoda była jeszcze bardziej skuteczna, przy pomocy wykałaczki lub nożyka możesz wyciąć w kasztanach małe otwory.

View this post on Instagram

#jesień #kasztany

A post shared by @ romiegojego on

Zrobienie dziur w kasztanach sprawi, że substancje odpowiedzialne za ich aromat będą uwalniały się szybciej. Oprócz kasztanów możesz również użyć żołędzi, których woń również odstraszy pająki.

Wypróbujesz tej metody?

Tekst pochodzi z: genialne.pl

Comments

Loading...