3 szybkie i łatwe sposoby na zamarznięte szyby. Zimą nie będziesz mieć z nimi problemu

Na dworze wietrznie, ponuro i niesamowicie chłodno… Pierwsze przymrozki już za nami, a im bliżej zimy, tym będą większe. Dlatego warto znać kilka sposobów, które pomogą Wam rano w walce z zamarzniętym samochodem.

Przecież nikt nie chce spóźniać się do pracy, na wykłady czy do szkoły… a każdy chce pospać odrobinkę dłużej, prawda?

Tej zimy, z naszymi małymi podpowiedziami, nie musicie się o to bać!

1. Alkohol

To naprawdę szybki i skuteczny sposób na zamarznięte szyby w Waszych samochodach. Musicie tylko do butelki ze spryskiwaczem wlać 1/3 wody oraz 2/3 denaturatu, ewentualnie izopropanolu i gotowe!

Spryskajcie mieszanką szybę i obserwujcie jak lód sam znika.

2. Ocet

Jeżeli nie jesteście fanami alkoholu, to wiedzcie, że jest coś, co może go świetnie zastąpić i także da sobie radę z zamarzniętymi szybami. Ocet! Musicie jedynie zmieszać go z wodą w proporcji 3 do 1. Taka mieszanka nie tylko poradzi siebie z lodem, który znajdziecie rano na szybie samochodu, ale i może zapobiec jego powstaniu.

3. Nie pozwól zaparować szybom

Jeżeli nie chcecie używać żadnych mieszanin ani preparatów, możecie łatwo odmrozić Wasz samochód za pomocą tradycyjnego sposobu, czyli poprzez ustawienia wentylacji.

Jeżeli te wszystkie przyciski, pokrętła i guziczki nie są Waszą mocną stroną i nie możecie się odnaleźć w ich gąszczu, to mamy dla Was małą podpowiedź. Wystarczy tylko:

1. Włączyć grzanie na maksimum

2. Wyłączyć AC

3. Wyłączyć cyrkulację powietrza wewnątrz pojazdu


4. Uchylić okno

Taka kombinacja na pewno zapobiegnie parowaniu szyb w Waszym aucie, dzięki czemu szyby nie będą mogły zamarznąć.

Na zaparowane szyby dobrze robi też pianka do golenia… Jakkolwiek dziwnie to brzmi, warto mieć ją w samochodzie i raz na jakiś czas nacierać nią przednią szybę od wewnątrz.

Świetnie sprawdzi się też żwirek do kuwety Waszego pupila. Oczywiście nie ten zużyty… Wystarczy, że nasypiecie go do starej skarpety i położycie w aucie, tuż obok przedniej szyby.

Znaliście te sposoby czy podpowiedzieliśmy Wam coś całkiem nowego?

Tekst pochodzi z: genialne.to

Podoba Ci się ten wpis? Podziel się na facebooku!

Comments

Loading...