11 ministerstw płaci daniny Ojcu Rydzykowi. W sumie… 165 milionów złotych!

Trzy lata, które mijają od wygranych przez Prawo i Sprawiedliwość wyborów były nieprzerwanym pasmem finansowych sukcesów ojca Tadeusza Rydzyka. Duchowny na co dzień chodzi w sutannie, w rzeczywistości jednak jest kapitalistą, który zbudował potężne imperium złożone z radia, telewizji, wyższej uczelni oraz kilku fundacji. Na swoje biznesy pobiera sowite daniny od polityków w zamian za poparcie.

Odkąd PiS doszedł do władzy, na konto fundacji Tadeusza Rydzyka wpłynęła dotacja 20 milionów złotych na jego prywatną szkołę, 26 milionów na odwierty geotermalne, 200 tysięcy złotych na “wzmocnienie wizerunku Polski za granicą”, 140 tysięcy na “promocję czytelnictwa”, a także 1,5 miliona na wybudowaną z pieniędzy podatników drogę, prowadzącą do Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej oraz nowego kościoła Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelii i św. Jana Pawła II.

Kolejne 800 tysięcy złotych otrzymał Ojciec Dyrektor od Ministerstwa Spraw Zagranicznych na “promowanie polskiej dyplomacji i przywracanie pamięci o polskiej pomocy Żydom w czasie II wojny światowej”. 300 tysięcy przekazał Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na studia w “stodole” ministra Szyszki, zaś 3 miliony dołożyło Ministerstwo Sprawiedliwości na kształcenie prokuratorów i pracowników sądu w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej. Wybór szkoły odbył się co prawda na drodze oficjalnego przetargu, ale kryteria zostały tak sformułowane, że spełniała je tylko szkoła Rydzyka.

Kiedy Tadeusz Rydzyk zamarzył by powiększyć swoje imperium o muzeum, minister Piotr Gliński od razu obiecał mu na to 100 milionów złotych.

Mimo to Ojciec Dyrektor ciągle jest niezadowolony i w swoim radiu narzeka, że musi wciąż żebrać o pieniądze, których dostaje za mało. Zaś pilnujący intersów firmy o. Jan Król, nazywa kłamcami wszystkich, którzy odważą się wspominać o specjalnych przywilejach, jakimi cieszy się redemptorysta.

“Nieustannie jest powielane kłamstwo o rzekomym spłacaniu zobowiązań partii rządzącej wobec o. Tadeusza Rydzyka. Jest to kłamstwo. Niniejszym stanowczo protestujemy przeciwko kampanii kłamstwa i pomówień” – ostro skomentował duchowny w Super Expressie.

Dziennikarze tabloidu postanowili więc sprawdzić te “kłamstwa i pomówienia”. Niestety, wychodzi jednak na to, że jeśli ktoś mija się tu z prawdą, to chyba o. Jan Król. Ze sprawozdań finansowych ministerstw kierowanych przez polityków PiS wynika bowiem, że jedenaście z nich regularnie wpłaca daniny na rzecz Ojca Rydzyka. W sumie od początku kadencji… 165 milionów złotych!

W hojności przoduje Ministerstwo Środowiska, z którego kasy wpłynęło 82,5 mln złotych. Ministerstwo Kultury wpłaciło jak dotąd 70,1 miliona, ale minister Gliński już obiecał 100 milionów na muzeum. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wpłaciło relatywnie niewiele, bo “tylko” 703 tysiące złotych. Ministerstwo Sprawiedliwości dorzuciło milion, Ministerstwo Spraw Zagranicznych dwa miliony, a po kilkaset tysięcy dołożyły resorty zdrowia i rodziny. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało 120 tysięcy złotych za stoisko promujące program “Ryby” na jednodniowym pikniku w szkole o. Rydzyka. Chyba wypadło dość drogo jak na jeden dzień…

Sam Tadeusz Rydzyk podczas niedawnej mszy na Jasnej Górze przestrzegł wiernych przed kontaktem z mediami innymi niż Radio Maryja i Telewizja Trwam, bo “będą wmawiać, że PiS daje nam pieniądze”.

Źródło: pudelek.pl

Tekst pochodzi z: lolmania.news

Comments

Loading...